FOI - Funkcjonalna osteopatia i integracja

Czy istnieją przeciwwskazania?
Jednoznaczna odpowiedź brzmi: NIE. Techniki terapeutyczne stosowane są w sposób ostrożny i delikatny, co wyklucza ewentualne uszkodzenia ciała. Pozytywne rezultaty przynosi leczenie takich schorzeń jak zwyrodnienie stawów czy wypadnięcie jądra galaretowatego. Terapia pozwala na wyeliminowanie wszelkich dolegliwości mających swoje źródła w zaburzeniach funkcjonalnych.

Spodziewane reakcje

W niektórych przypadkach przez okres 1-2 dni, może występować "uczucie zakwasów". Na ogół pojawia się wrażenie "rozluźnienia". Nie zawsze ból ustępuje natychmiast. Ustąpienie bólu nie wyklucza jego ponownego pojawienia się po upływie 2-3 dni. Nie oznacza to jednak, że terapia jest nieskuteczna. Równocześnie ustąpić mogą inne dolegliwości, w tym problemy ze snem, bóle żołądka czy zaburzenia trawienia.

W jaki sposób samemu można wspomóc terapię?

Po każdym zabiegu terapeutycznym należy spacerować przez 15 minut. W pierwszych 2 dobach należy rezygnować z uprawiania obciążających organizm dyscyplin sportowych, takich jak tenis, bieganie czy golf. Przez okres 2 dni trzeba unikać ponadto wykonywania innych, forsownych czynności jak dźwiganie bądź odkurzanie. Jak najbardziej wskazane są natomiast aktywności ruchowe typu spacery oraz Nordic Walking. Właściwie dobrane ćwiczenia mogą pełnić rolę wspomagającą.
wersja desktop powrót do wersji mobilnej