obol-reklama forum
A+ A A-
Witamy, Gościu
Użytkownik Hasło Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Punkcja kręgosłupa

Punkcja kręgosłupa 4 lata 1 miesiąc temu #422

• użytkownik421
  • ( Admin )
  • użytkownik421 Avatar
  • Admin
  • Podziękowania od osób: 541
  • Oklaski: 17
Temat jakby trochę inny od typowych kręgosłup, ale zadaję to pytanie tutaj, ponieważ jest to nadal kręgosłup :silly:

Podobno punkcja w celu pobrania płynu rdzeniowo-mózgowego od pacjenta, w celu badania w kierunku np. boreliozy lub SM, jest wykonywana u pacjenta w pozycji pochylonej, bez kontroli RTG czy podobnych rzeczy.

Z ciekawości chciałem więc zapytać, w jaki sposób dochodzi się igłą prawie do rdzenia i pobiera płyn bez kontroli RTG, podczas gdy np. injekcje sterydowe wykonywane są pod kontrolą RTG ? Czy to jest jakaś inna, bezpieczniejsza droga igły, w której nie istnieje ryzyko kolizji z nerwami?
Pozdrawiam :)
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa przy przenoszeniu magazynu w firmie, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1
Zaloguj się, aby pisać na forum!

Odp: Punkcja kręgosłupa 3 lata 8 miesiąc temu #1127

• użytkownik421
  • ( Admin )
  • użytkownik421 Avatar
  • Admin
  • Podziękowania od osób: 541
  • Oklaski: 17
Znalazłem kilka praktycznych informacji w internecie na temat punkcji kręgosłupa. Przedstawiam poniżej.

Ogólny opis:
pl.wikipedia.org/wiki/Nak%C5%82ucie_l%C4%99d%C5%BAwiowe

Większy - prawie naukowy - film o punkcji

Słabo mówiący po angielsku gość pokazuje jak zakłada się igłę, pobiera płyn lub podaje leki, i wyciąga igłę z ciała pacjenta.

Tu jeszcze jakiś znerwicowany starszy pobieracz płynu do wielu fiolek..

Kolejny firm, bardziej opisowo-edukacyjny.

Pozdrawiam
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa przy przenoszeniu magazynu w firmie, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1
Ostatnio zmieniany: 3 lata 8 miesiąc temu przez użytkownik421.
Zaloguj się, aby pisać na forum!
  • Strona:
  • 1
Time to create page: 0.430 seconds
(c) 2010-2015 DrKregoslup.pl

Logowanie lub Rejestracja

Zaloguj się (Please log in)

fb iconLog in with Facebook

Rejestracja Użytkownika
albo Anuluj

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Aby dowiedzieć się więcej poznaj naszą politykę prywatności Polityka Prywatności.

Akceptuję stosowanie cookies na tej stronie