obol-reklama forum
A+ A A-
Witamy, Gościu
Użytkownik Hasło Zapamiętaj mnie

TEMAT: Mocny lek na bóle stawów?

Mocny lek na bóle stawów? 1 rok 10 miesiąc temu #4481

• użytkownik421
  • ( Admin )
  • użytkownik421 Avatar
  • Admin
  • Podziękowania od osób: 543
  • Oklaski: 17
Witam
Mam pytanie - czy ktoś mógłby mi podać nazwy skutecznych, mocnych leków na bóle stricte stawowe ? Czy są to leki typu Ketonal/Tramal/Ibuprofen, czy jakieś inne ?
Pytam, ponieważ
1) jest to chyba trochę nietypowe jak na to forum pytanie, bo dotyczy pewnie bardziej leków przepisywanych przez reumatologów niż lekarzy od kręgosłupa
2) Ketonal/Tramal/Ibuprofen/Nimesil pomagały mi w różnym stopniu na kręgosłup, ale na to co mnie nadal boli - a podejrzewam, że to staw krzyżowo-biodrowy albo biodrowy, nie pomagają prawie w ogóle.

Pozdrawiam
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa przy przenoszeniu magazynu w firmie, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1
Zaloguj się, aby pisać na forum!

Mocny lek na bóle stawów? 1 rok 10 miesiąc temu #4484

• aiga25
  • ( Globalny moderator )
  • aiga25 Avatar
  • Moderator
  • Podziękowania od osób: 297
  • Oklaski: 55
Ja w czasie zapalenia stawów, które mam dość często miałam Trosicam - Meloxicamum, tabletkę rozpuszczającą się w ustach, przez to mniej obciążającą żołądek. Lek ten otrzymałam również na bóle właśnie krzyżowo-biodrowe:). Łącznie z Trosicam miałam Dexak SL, żeby w czasie większego nasilenia bólu szybciej je zwalczyć.
www.doz.pl/leki/p8629-Trosicam
Drugim, który mam wypróbowany jest Aglan oraz Movalis, który jest chyba lekiem "wymiennym"
do Aglanu :)
www.doz.pl/leki/p3590-Aglan
Trzecia pozycja to dość znany Diclac 150 Duo. Też miałam go łączonego z jakimś innym lekiem,
ale teraz nie pamiętam z jakim.
www.doz.pl/apteka/p11535-Diclac_150_Duo_...nianiu_150_mg_10_szt
No i ostatnio pomaga mi Doreta 75mg+650mg, absolutnie wygrywa ze wszystkimi jakie miałam do tej pory - na bóle kręgosłupa, stawów, krzyżów. Wcześniej stosowałam też Zaldiar (który ma podobne składniki jak Doreta), jednak po nim miałam zaburzenia równowagi i kręciło mi się w głowie okropnie - pomagał na bóle, ale te skutki uboczne nie do wytrzymania...
www.doz.pl/apteka/p65861-Zaldiar_375_mg_...tki_powlekane_50_szt
www.doz.pl/apteka/p61247-Doreta_75_mg650...tki_powlekane_60_szt

Pozdrawiam
Operacje: 2000 - skolioza, stabilizacja, 2003 - usunięcie instrumentarium po odrzucie, 2013.02 - L4/L5/S1 discektomia z 2 implantami m/kręgowymi, 2013.07 - L4/L5/S1stabilizacja, 06.03.2015 - operacja wszczepienia neurostymulatora rdzeniowego (SCS), etap 1, 12.03.2015 - operacja SCS, etap 2.
Za tę wiadomość podziękował(a): użytkownik421

Mocny lek na bóle stawów? 1 rok 10 miesiąc temu #4485

• skoliotyczka1990
  • ( Użytkownik )
  • skoliotyczka1990 Avatar
  • Początkujący
  • Podziękowania od osób: 4
  • Oklaski: 1
Jeżeli masz problemy z kręgosłupem, to ból od kręgosłupa może promieniować do stawów biodrowych czy krzyżowo-biodrowych. Sprawdź czy np. nie masz ucisków na nerwy, bo może jakiś dysk w kręgosłupie uciska na nerw, który ,,idzie" do biodra. Może zrób rezonans kręgosłupa? Może zrób też USG bioder, rentgen bioder. Może zrób zdjęcia kręgosłupa w projekcji AP i bocznej-jeżeli technik każe Ci się położyć na takim stole i żeby robić badanie na leżąco, to nie zgadzaj się, lepiej robić zdjęcia rtg w pozycji stojącej, bo jak będziesz leżeć, to wtedy niektóre choroby mogą nie wyjść, do tego zdjęcia rtg czynnościowe, rezonans kręgosłupa, usg bioder, może zdjęcia rtg bioder itp. Mocne leki to plastry Transtec, ale plastry są niewygodne, bo jak podczas kąpieli polejesz plaster wodą, to skóra piecze i pali, że człowiek chce go zerwać, a trzeba go trzymać 3 dni i 12 godzin. A trudno też samemu zmieniać te plastry jak trzeba go przykleić na plecy. Ale jest zamiennik, bo są tabletki podjęzykowe o nazwie Bunondol, to jest to samo co Transtec, tylko to tabletki pod język. Tylko to jest lek ok. 30 razy mocniejszy od Morfiny. Może poproś lekarza rodzinnego o skierowanie do poradni leczenia bólu. Tam lekarz może rozpisać Ci leki, może nie bierzesz regularnie leków, a jak taki lekarz Ci rozpisze znane leki, tylko musiałbyś je łykać codziennie o wyznaczonych godzinach, to wtedy ból może się zmniejszyć. Tylko chodzi o to, żeby łykać tabletki regularnie. A jak to nie pomoże, to wtedy lekarz może Ci pozmieniać leki. Może jakbyś brał np. rano 100mg Tramalu retard, Tramal 50mg w kapsułce i tabletka Paracetamolu, popołudniu 1 tabletka Tramal 50mg kapsułka i 1 tabletka Paracetamolu, a wieczorem Tramal 100mg retard, Tramal 50mg kapsułka i 1 tabletka Paracetamolu i trzeba pamiętać, żeby utrzymywać odstęp 12 godzin między tabletkami Tramalu retard

Mocny lek na bóle stawów? 1 rok 10 miesiąc temu #4488

• aiga25
  • ( Globalny moderator )
  • aiga25 Avatar
  • Moderator
@skoliotyczka1990 - te leki, co proponujesz to już na prawdę mocne uderzenie przeciwbólowe... Czy po takich dawkach da się w ogóle normalnie funkcjonować na co dzień? Nie jest się czasem sennym, nieobecnym czy coś w tym stylu? Ja po morfinie "odpływałam", a co dopiero po plastrach Transtec, które stosowała moja znajoma i właściwie całe dni leżała, nie mając siły na nic, a gdyby nie spacery (na które się zmuszała) to spała by pewnie non stop... Co do przyjmowania leków w wyznaczonych godzinach, nie pomijaniu dawek to absolutna prawda, wtedy lepiej działają i widać różnice pomiędzy przyjmowaniem przeciwbólowych jak już boli, a nie walki z bólem systematycznie. :)
Operacje: 2000 - skolioza, stabilizacja, 2003 - usunięcie instrumentarium po odrzucie, 2013.02 - L4/L5/S1 discektomia z 2 implantami m/kręgowymi, 2013.07 - L4/L5/S1stabilizacja, 06.03.2015 - operacja wszczepienia neurostymulatora rdzeniowego (SCS), etap 1, 12.03.2015 - operacja SCS, etap 2.

Mocny lek na bóle stawów? 1 rok 10 miesiąc temu #4489

• użytkownik421
  • ( Admin )
  • użytkownik421 Avatar
  • Admin
  • Podziękowania od osób: 543
  • Oklaski: 17
Transtec raz sobie przykleiłem na godzinę kiedyś, i przez następny cały dzień nie wiedziałem za bardzo gdzie jestem i co się dzieje, naciągało mnie bez przerwy, musiałem leżeć, a ból ani trochę wtedy nie minął, więc już więcej tego specyfiku nie spróbuję.
Doreta (a więc i Tramal) na to co mnie boli nie działa.
Pozostałe leki sprawdzę ich opisy - dziękuję Wam za informacje :)
Co do sprawdzania kręgosłupa, to jestem po operacjach, i kręgosłup mnie zbytnio nie boli chyba, przynajmniej tak mi się wydaje, natomiast boli albo biodro i od niego ból promieniuje, albo stawy krzyżowo-biodrowe. Chciałbym to właśnie sprawdzić jakimś lekiem typowo na bóle stawów.

@skoliotyczka1990 - czy do badania bioder USG jest dobrym badaniem ? Pokazuje problemy ? Czy raczej RTG, TK, albo MRI ?

"Poradnia leczenia bólu" mi się bardzo źle kojarzy po doświadczeniach z lokalnym szpitalem, ale podobno w innych miejscach to lepiej wygląda, i pracują tam anestezjolodzy a nie neurolodzy, więc może się w końcu wybiorę jak już nie będzie innego wyjścia. Póki co mimo skierowania tam wybrałem ostatnim razem operację, i nie żałuję - zamiast chodzić "na haju" po jakichś lekach rozweselających pozbyłem się ogromnej części bólu pleców i bolesnego drętwienia mięśni w nogach poprzez operację.

Pozdrawiam
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa przy przenoszeniu magazynu w firmie, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1
Ostatnio zmieniany: 1 rok 10 miesiąc temu przez użytkownik421.

Mocny lek na bóle stawów? 1 rok 10 miesiąc temu #4495

• aiga25
  • ( Globalny moderator )
  • aiga25 Avatar
  • Moderator
Wiesz @Użytkownik, każdy organizm reaguje inaczej na dane leki... trzeba nieraz wielu prób, by znaleźć ten właściwy, który działa najlepiej na dane schorzenie :) Dlatego tyle różnych leków się już najadłam i teraz wiem, co mi pomaga i na co (mniej więcej wiem, bo wiadomo, że tyczy się to tylko leków, które miałam zapisywane przez lekarzy). Powodzenia w szukaniu własnego "złotego środka" ;)
Time to create page: 0.409 seconds
(c) 2010-2015 DrKregoslup.pl

Logowanie lub Rejestracja

Zaloguj się (Please log in)

fb iconLog in with Facebook

Rejestracja Użytkownika
albo Anuluj