obol-reklama forum
A+ A A-
Witamy, Gościu
Użytkownik Hasło Zapamiętaj mnie

TEMAT: Nukleoplastyka w przyszłym tygodniu + zdjęcie MRI.

Nukleoplastyka w przyszłym tygodniu + zdjęcie MRI. 2 lata 3 tygodni temu #4119

• mpcheat
  • ( Użytkownik )
  • mpcheat Avatar
  • Starszy forumowicz
  • Podziękowania od osób: 10
  • Oklaski: 2
Witam ciepło wszystkich użytkowników.
Otóż w przyszłym tygodniu mam mieć robioną nukleoplastykę na odcinku lędźwiowym. Mam ok. 28 lat. Co do zabiegu czytałem różne opinie. Lekarz, który mi to zaproponował po obejrzeniu wyników rezonansu powiedział, że zabieg na pewno mi pomoże. Jednak trochę się waham. Wiem, że ryzyko powikłań jest niewielkie, ale z tego co czytałem przestrzeń międzykręgowa zmniejsza się trochę po takim zabiegu (nawet lekarz, który ma to przeprowadzić mnie o tym fakcie uprzedził). Nie czuję ostrych bóli, jednakże moja lewa noga jest jakby osłabiona (czuję to po prostu). Wcześniej czułem mrówienie obu stóp i lekkie pobolewanie dużego palca (duży palec to wina L4-L5 z tego co się orientuję). Teraz po kilku miesiącach ćwiczeń - rozciąganie na ławce, przeprosty z obciążeniem w staniu, ból palca jakby trochę się zmniejszył. Mrówienie w palcach prawej stopy jest praktycznie nie odczuwalne, ale w lewej stopie zamiast mrówienia mam jakby ścisk no i ogólne osłabienie całej nogi.
Bardzo was proszę o opinię. Zamieszczam zdjęcie MRI mojego odcinka lędźwiowego.
Chciałem się też zapytać czy po igle od nukleoplastyki zostaje jakiś ślad np. po kilku miesiącach. Ważnym jest dla mnie aby owego śladu nie było z przyczyn dla mnie osobistych. Bardzo was proszę o pomoc.

Zaloguj się, aby pisać na forum!

Nukleoplastyka w przyszłym tygodniu + zdjęcie MRI. 2 lata 3 tygodni temu #4121

• Re774
  • ( Użytkownik )
  • Re774 Avatar
  • Początkujący
  • Podziękowania od osób: 2
  • Oklaski: 0
Witam. Ja miałem nukleoplastykę w Żorach w grudniu 2012. Też miało pomóc. Niestety nie pomogło a nawet zaszkodziło. Przestrzeń między trzonami siadła i pojawiła się większa przepuklina niż była do tego retrolisteza tyłozmyk 3-4 mm. Na tyle pogorszyło sie że zrobiłem mikrodiscektomię w kwietniu( zjeździłem wszystkich neurochirurgów w Warszawie większość zalecała mikrodiscektomię jeden Alif z dostępu przedniego). To też niewiele pomogło 3 miesiące i nadal mam rwę kulszową i 15 tys. Jestem lżejszy. Czeka mnie rezonans i już lekarz wspomina o śrubach. Zaczęło sie niewinnie a okazuje się ,że może być konieczne śrubowanie, po którym też nie musi być lepiej. Trzeba mieć fart, żeby nukleoplastyka pomogła. Podobno niektórym pomaga ja nie znam osobiście. Dużo lekarzy uważa ten zabieg za komercyjny i niewiele przydatny. Co do blizny pooperacyjnej to jej nie ma bo robi sie to grubą igłą, swoją drogą blizna zewnętrzna na skórze to chyba najmniejszy problem jaki istnieje:) bardziej przejmowalbym sie na Twoim miejscu tymi w środku. Zabieg nie jest bolesny. W zasadzie to MR masz bardzo podobny do mojego zanim zrobiłem nukleoplastykę.

Nukleoplastyka w przyszłym tygodniu + zdjęcie MRI. 2 lata 3 tygodni temu #4126

• administrator
  • ( Admin )
  • administrator Avatar
  • Administrator
  • Podziękowania od osób: 108
  • Oklaski: 70
Moja rada - nie dotykać. Objawy kompletnie nie mają związku z badaniem MRI. Ryzyko powikłań niewielkie ale jeśli się zdarzy (na przykład ropna infekcja krążka międzykręgowego) pojawią się PRAWDZIWE problemy.
+++ nowa wersja forum !!! +++

Nukleoplastyka w przyszłym tygodniu + zdjęcie MRI. 2 lata 3 tygodni temu #4127

• użytkownik421
  • ( Admin )
  • użytkownik421 Avatar
  • Admin
  • Podziękowania od osób: 545
  • Oklaski: 17
Wtrącę swoje trzy grosze. Też mnie trochę dziwi przejmowanie się bliznami. Wydaje mi się, że jeśli ktoś przejmuje się blizną, to zabieg może nie być w ogóle potrzebny :unsure: Ludzie których spotkałem raczej nigdy nie martwili się o bliznę, a o poprawę stanu zdrowia - redukcję bólu i likwidację niedowładów. Nie pamiętam żeby kiedykolwiek w jakiejkolwiek rozmowie ktoś się martwił o bliznę :dry:
Pozdrawiam
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa przy przenoszeniu magazynu w firmie, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1

Nukleoplastyka w przyszłym tygodniu + zdjęcie MRI. 2 lata 3 tygodni temu #4140

• mpcheat
  • ( Użytkownik )
  • mpcheat Avatar
  • Starszy forumowicz
  • Podziękowania od osób: 10
  • Oklaski: 2
Zostawmy sprawę blizn.
Słuchajcie, ale mnie boli dość mocno lewa stopa czuje się tak jakby ktoś mi powbijał pineski w stopę :( Na bank to pochodzi od kręgosłupa.
Lekarz, który zaoferował mi nukleoplastykę powiedział, że ten zabieg "na pewno nie zaszkodzi a może tylko pomóc" No ale w sumie co miał powiedzieć...
Podobnych historii ludzi opisujących taką właśnie sytuację widziałem już w sieci kilka. Sam nie wiem co mam robić już... Czytałem opis gościa, który miał robioną mukleoplastykę przez dr. Kwiek i o jego zapewnieniach, że na pewno pomoże... A tylko pogorszyło.
Re774 a mógłbyś proszę pokazać swoje zdjęcie MR sprzed zabiegu?

Nukleoplastyka w przyszłym tygodniu + zdjęcie MRI. 2 lata 3 tygodni temu #4142

• użytkownik421
  • ( Admin )
  • użytkownik421 Avatar
  • Admin
  • Podziękowania od osób: 545
  • Oklaski: 17
mpcheat napisał:
"na pewno nie zaszkodzi a może tylko pomóc"

Skoro to takie oczywiste, a zależy Ci na tym rodzaju zabiegu, to możesz po prostu kulturalnie spisać z lekarzem umowę na wykonanie zabiegu zawierającą powyższe zdanie, przypieczętowane pieczątką z numerem PWZ, i zastrzeżenie, że jeśli jednak zabieg zaszkodzi to zleceniobiorca zwraca koszta zabiegu, wypłaca zadośćuczynienie i pokrywa koszta czegoś co w miarę przywróci stan pierwotny czyli np. wstawienie implantu M6, pokrywa koszta różnicy w komforcie życia przed zabiegiem oraz po wstawieniu M6, oraz pokrywa koszta leczenia w przyszłości jeśli ten implant się zużyje. Przed zabiegiem i po można zrobić badanie u niezależnego neurologa + MRI + zdjęcia czynnościowe.
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa przy przenoszeniu magazynu w firmie, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1
Time to create page: 0.455 seconds
(c) 2010-2015 DrKregoslup.pl

Logowanie lub Rejestracja

Zaloguj się (Please log in)

fb iconLog in with Facebook

Rejestracja Użytkownika
albo Anuluj

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Aby dowiedzieć się więcej poznaj naszą politykę prywatności Polityka Prywatności.

Akceptuję stosowanie cookies na tej stronie