obol-reklama forum
A+ A A-
Witamy, Gościu
Użytkownik Hasło Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Odprawa rentowa po ustaniu zatrudnienia

Odprawa rentowa po ustaniu zatrudnienia 1 rok 7 miesiąc temu #5133

• użytkownik421
  • ( Admin )
  • użytkownik421 Avatar
  • Admin
  • Podziękowania od osób: 548
  • Oklaski: 17
Temat dotyczy sytuacji, w której ktoś dostał rozwiązanie umowy o pracę w trakcie przebywania na zasiłku rehabilitacyjnym, a następnie bez żadnego dnia przerwy uzyskał prawo do renty. W takich przypadkach od byłego zakładu pracy może należeć się tzw. "odprawa rentowa".

Więcej w artykule: kadry.infor.pl/kadry/wynagrodzenia/rozli...iu_zatrudnienia.html

Może komuś się przyda :)

Pozdrawiam
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa przy przenoszeniu magazynu w firmie, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1
Zaloguj się, aby pisać na forum!
Za tę wiadomość podziękował(a): elektra

Odprawa rentowa po ustaniu zatrudnienia 1 rok 7 miesiąc temu #5137

• elektra
  • ( Użytkownik )
  • elektra Avatar
  • Ekspert
  • Podziękowania od osób: 64
  • Oklaski: 14
Uzytkowniku 421 a co jezeli zaklad pracy odmowi wyplaty jednorazowego swiadczenia? Ma do tego prawo? Przyklad jest oparty na mojej sytuacji i kolezanki Ja obecnie jestem na takim swiadczeniu i zaklad pracy nie przedluzyl mi umowy poniewaz konczyla sie z data 31.12.2013 r jestem obecnie na swiadczeniu rehabilitacyjnym ktory mam przyznany od 2.10.2013 do 29.04.2014 r czy po tym okresie jezeli dalej otrzymam swiadczenie rehabilitacyjne tak aby te 12 miesiecy wykorzystac w maxie wyjdzie taka sytuacja ze przejde na rente rehabilitacyjna to jest szansa na to ze bede sie mogla o taka jednorazowa odprawe sie ubiegac ?
przyklad kolezanki jest taki ze ona bedac na swiadczeniu rehabilitacyjnym po okresie 3 miesiecy zostala prez zaklad pracy zwolniona wykorzystala cale swiadczenie - 12 miesiecy i jest obecnie na rencie Czy ona moze sie starac o tą odprawe? i jak to sie załatwia?

Odprawa rentowa po ustaniu zatrudnienia 1 rok 7 miesiąc temu #5139

• użytkownik421
  • ( Admin )
  • użytkownik421 Avatar
  • Admin
  • Podziękowania od osób: 548
  • Oklaski: 17
Z tego co jest napisane w artykułach, jeśli są spełnione wymogi prawne, to pracodawca nie może odmówić wypłaty świadczenia.

Można złożyć prośbę o wypłatę, przedstawiając dokumenty z zasiłku rehabilitacyjnego i następującej bez przerwania ciągłości po nim renty, oraz wypowiedzenia umowy o pracę - pracodawca może to przeanalizować pod kątem prawnym i wypłacić lub uzasadnić, dlaczego odmawia wypłaty.

Przykładowy wzór podania (wymagający na pewno uzupełnienia): www.prawnie.pl/files/adbe4473d1c46507bef81290efb3e9e5.pdf

Należy też zauważyć informacje w artykułach, że taka odprawa emerytalno-rentowa jest przyznawana tylko raz w życiu, więc jeśli weźmie się ją teraz, to nie dostanie się jej już przy przejściu na emeryturę.
przyklad kolezanki jest taki ze ona bedac na swiadczeniu rehabilitacyjnym po okresie 3 miesiecy zostala prez zaklad pracy zwolniona wykorzystala cale swiadczenie - 12 miesiecy i jest obecnie na rencie Czy ona moze sie starac o tą odprawe? i jak to sie załatwia?

Z tego co wyczytałem w artykułach (wpisz w google "odprawa rentowa"), to w takim przypadku jeśli jest zachowana ciągłość pomiędzy świadczeniem a rentą, a niezdolność do pracy powstała w trakcie zatrudnienia, to raczej może starać się o taką odprawę. Załatwia się to składając wniosek do byłego pracodawcy z załącznikami potwierdzającymi okres przebywania na świadczeniu rehabilitacyjnym i przyznanie renty bezpośrednio po nim.
Ja obecnie jestem na takim swiadczeniu i zaklad pracy nie przedluzyl mi umowy

Ja nie natrafiłem na informacje, czy nie przedłużenie umowy również wchodzi w grę jako podstawa do takiej odprawy. Trzeba by zasięgnąć gdzieś dodatkowych informacji.
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa przy przenoszeniu magazynu w firmie, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1
Ostatnio zmieniany: 1 rok 7 miesiąc temu przez użytkownik421.

Odprawa rentowa po ustaniu zatrudnienia 10 miesiąc 1 tydzień temu #7252

• Adriano
  • ( Użytkownik )
  • Adriano Avatar
  • Początkujący
  • Podziękowania od osób: 1
  • Oklaski: 0
No właśnie mnie się wydaje, że to tylko w przypadku zwolnienia, a nie końca umowy. Ale mogę się mylić.

Odprawa rentowa po ustaniu zatrudnienia 10 miesiąc 1 tydzień temu #7270

• elektra
  • ( Użytkownik )
  • elektra Avatar
  • Ekspert
  • Podziękowania od osób: 64
  • Oklaski: 14
kadry.infor.pl/kadry/wynagrodzenia/rozli...aniu-zatrudnienia.ht
Jestem w takiej sytuacji jutro bede dzwonic do ex zakładu czy jakies wnioski trzeba itd
moje pieniadze to wkoncu sa to niech płaca
  • Strona:
  • 1
Time to create page: 0.370 seconds
(c) 2010-2015 DrKregoslup.pl

Logowanie lub Rejestracja

Zaloguj się (Please log in)

fb iconLog in with Facebook

Rejestracja Użytkownika
albo Anuluj

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Aby dowiedzieć się więcej poznaj naszą politykę prywatności Polityka Prywatności.

Akceptuję stosowanie cookies na tej stronie