obol-reklama forum
A+ A A-
Witamy, Gościu
Użytkownik Hasło Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Przepuklina jądra miażdżystego

Przepuklina jądra miażdżystego 4 lata 7 miesiąc temu #119

• roksana
  • ( Użytkownik )
  • roksana Avatar
  • Początkujący
  • Oklaski: 0
Witam mam 32lata od osmiu lat cierpie na bole kregoslupa,przechodzilam rechabilitacje ale to nic nie pomagalo.od 4lat mieszkam w londynie.2,5roku temu mialam bardzo duze problemy z kregoslupem ale ze okazalo sie ze jestem w ciazy nic nie mogli zrobic,po porodzie mialam zrobiony RM kregoslupa. Zmniejszona lordoza kregoslupa ledzwiowego.Lumbalizacja kregu S1.Zwezenie przestrzeni miedzykregowych L3/L4 i L5/S1.Niewielkie tylne uwypuklenia tarczy miedzykregowych Th11/Th12 i L3/L4 z dyskretnymjedynie modelowaniem worka oponowego.Tylno-prawoboczna pjm na poziomie L5/S1 z niewielkim modelowaniem worka oponowego lecz z cechami modelowania korzenia S1po prawej.Poza tym zarysy kanalu kregowego gladkie.Obraz koncowego uwidocznionego w badaniu odcinka rdzenia kregowego niezmieniony.Nierownosci gornej listewki granicznej trzonu kregu L4-guzek Schmorla i wtorne zmiany zwyrodnieniowe.Drobne guzki Schmorla widoczne sa w trzonach Th11 i Th12.

W lipcu mialam tutaj robiona blokade w kregoslup.2 tygodnie temu znowu zaczal mnie bolec,lekarz skierowal mnie znowu do kliniki bolu na nowa blokade,ale czekam na wizyte,Poniewaz moge brac blokady co pol roku.Ale od soboty jest bardzo zle nie moge normalnie chodzic ani wyprostowac kregoslupa.Gdy leze albo siedze z wyciagnietymi nogami strasznie mi dretwieja,tak samo jak w nocy i to obie,pozatym mnie bola tak jakbym miala grype.wczoraj bylam u lekarza pani doktor mnie zbadala,:doslownie wsadzila mi palec w odbyt i zapytala czy czuje,czulam,ale w tym momecie bardziej zaczol mnie bolec kregoslup:stwierdzila ze nie jest tak zle skoro czulam ma mnie skierowac na RM ale znajac angielska sluzbe zdrowia poczekam dlugo,i przepisala mi diazepam(angielska nazwa-psychotrop)oczywiscie mi nie pomogl i nie biore juz bo nie lubie czuc sie pijana.Nadmienie ze kregoslup boli mnie w okolicach kosci ogonowej moze ciut wyzej,i boli mnie z obu stron tak jakbym miala pas bolu na kregoslupie.czasami tez czuje goraco w tym miejscu.Bardzo prosze o opinie co moge zrobic bo z bolu zaczynam wariowac goraco dziekuje i pozdrawiam. A TAK NA MARGINESIE DO WSZYSTKICH LUDZI MIESZKAJACYCH W POLSCE POLSKA SLUZBA ZDROWIA NIE JEST TAKA ZLA.TUTAJ NAJPIERW DAJA LEKI POTEM FIZJOTERAPIA,A POTEM JAK NIE POMAGA DOPIERO SPECJALISTA I BADANIA.
Zaloguj się, aby pisać na forum!

Odp: przepuklina jadra miazdzystego 4 lata 2 miesiąc temu #371

• użytkownik421
  • ( Admin )
  • użytkownik421 Avatar
  • Admin
  • Podziękowania od osób: 547
  • Oklaski: 17
W Polsce za rezonans zapłacisz ok. 400-500zł - termin czekania nawet 1 dzień, bez skierowania. Do tego prywatna konsultacja u dobrego lekarza 80-250zł, więc nie musisz czekać na terminy w Anglii. Myślę że przy tamtejszych zarobkach nie są to wielkie kwoty. A dalsze postępowanie, to już zależne od tego co pokaże MRI
A TAK NA MARGINESIE DO WSZYSTKICH LUDZI MIESZKAJACYCH W POLSCE POLSKA SLUZBA ZDROWIA NIE JEST TAKA ZLA.TUTAJ NAJPIERW DAJA LEKI POTEM FIZJOTERAPIA,A POTEM JAK NIE POMAGA DOPIERO SPECJALISTA I BADANIA.

Ha.ha.ha.
Tutaj: NAJPIERW DAJA LEKI POTEM FIZJOTERAPIA,A POTEM JAK NIE POMAGA to często mówią że skoro tak długo to już trwa to stan jest przewlekły i nieuleczalny. Termin do specjalisty po skierowanie na rezonans: do 6 miesięcy. Termin na rezonans: do 8 miesięcy. Termin na operację: do 3 lat.
Ja właśnie kilka dni temu zrobiłem płatny rezonans (kolejny płatny), bo chciałbym się doleczyć i wracać do normalnego funkcjonowania, a nie czekać rok na skierowanie i badanie.
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa przy przenoszeniu magazynu w firmie, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1
Ostatnio zmieniany: 4 lata 2 miesiąc temu przez użytkownik421.

Odp: przepuklina jadra miazdzystego 4 lata 4 tygodni temu #630

• roksana
  • ( Użytkownik )
  • roksana Avatar
  • Początkujący
  • Oklaski: 0
Kazdy w kazdym kraju narzeka na sluzbe zdrowi.tutaj mialam robiona blokade uspili mnie nic nie czulam i mi przeszlo.Po 6-sciu miesiacach bol powrocil czekalam na nowy rezonans trzy tygodnie potem wizyta u specjalisty ktory powiedzial mi ze mam przepukline prawostronna ktora uciska mi na nerwy,i byl bardzo zdziwiony ze boli mnie po lewej stronie ,lewa noga.Potem powiedzial ze operacje robia tylko w ostatecznosci,jak wszystko inne nie pomoglo,poniewaz mam tylko 50%szans ze mi sie poprawi a 50%ze bedzie gorzej.Trafilam do kliniki bolu doktor powiedzial ze zrobia nowa blokade ale tym razem pod zdjeciem.poszlam spodziewajac sie ze mnie uspia i nie bedzie juz bolu,nie uspili mnie a bol kiedy wstrzykiwal steryd byl nie wyobrazalny,czulam ze zaraz mi noge od srodka rozerwie.Ale niestety tym razem blokada mi nie pomogla.Wczoraj bylam w klinice bolu i mi powiedzieli ze sa tylko dwa wyjscia ponowna blokada ale w inne miejsce(moze nie pomoc)albo operacja.Lekarz doradzil mi operacje ale strasznie sie boie,bo ponoc mam tylko 50%szans.ale z drogiej strony moze nareszcie pozbede sie tego bolu nog i kregoslupa.

Odp: przepuklina jadra miazdzystego 4 lata 4 tygodni temu #631

• użytkownik421
  • ( Admin )
  • użytkownik421 Avatar
  • Admin
Cześć

Nie wiem jak jest u Was, ale może sprawdź opinie w sprawach kręgosłupa o tym miejscu gdzie Ci powiedzieli że 50% szans. Mi w jednym szpitalu powiedzieli że jest 50% szans, że w ogóle się uda bez uszkodzeń (nie umieją operować kręgosłupów, robią to od czasu do czasu z bardzo marnymi efektami) - nie zgodziłem się na operację. A w drugim że jest 80% że ból ustąpi, a 20% że nie ustąpi, a tego że się nie uda nie biorą pod uwagę bo to się niestety zdarza, ale rzadko.

Ale na pewno mi było łatwiej podjąć decyzję niż Tobie, bo po prostu wiedziałem że cokolwiek będzie, gorzej już być nie może.

Dwie rady:
1) nie daj się operować w miejscu, gdzie nie operują na codzień kręgosłupów - to że ktoś jest neurochirurgiem czy ortopedą, nie znaczy że zna się na kręgosłupach
2) jeśli masz możliwość - przyjedź na konsultację do któregoś z operujących kręgosłupy lekarzy w Polsce. koszt wizyty to 80-250zł, a druga opinia zawsze jest wskazana. Teraz jest tak, że większość lekarzy którzy pracują w większych ośrodkach, przyjmuje też gdzie indziej prywatnie, tzn. prowadzą indywidualne praktyki lekarskie. Przez to że na normalną wizytę czeka się strasznie długo, jak problem jest pilny to idąc prywatnie można się szybciej czegoś dowiedzieć. W spisie specjalistów na tej stronie są przykładowe adresy. (drkregoslup.pl/znajdz-specjaliste) To chyba z 20-30% wszystkich lekarzy związanych z kręgosłupem. Dodatkowo możesz poczytać opinie na kontrowersyjnej stronie znanylekarz.pl .

Pozdrawiam!

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa przy przenoszeniu magazynu w firmie, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1
Ostatnio zmieniany: 4 lata 4 tygodni temu przez użytkownik421.

Odp: przepuklina jadra miazdzystego 4 lata 4 tygodni temu #632

• administrator
  • ( Admin )
  • administrator Avatar
  • Administrator
  • Podziękowania od osób: 108
  • Oklaski: 70
zgadzam się, że druga opinia (i możliwie trzecia) jest absolutnie wyrazem troski o własne zdrowie - koniecznie. Jeśli lekarz leczący się obrazi - należy go zmienić. Znanylekarz niewiele ma wspólnego z rzeczywistością.
+++ nowa wersja forum !!! +++

Odp: przepuklina jadra miazdzystego 4 lata 4 tygodni temu #635

• użytkownik421
  • ( Admin )
  • użytkownik421 Avatar
  • Admin
Trochę ma.. można się np. dowiedzieć o lekarzach którzy w czasie prywatnej wizyty patrzą tylko na zegarek. Do takiego szkoda by było lecieć z UK. Jest tam też wiele wpisów dość złośliwych, bez konkretnego uzasadnienia. Ale jest też wiele podziękowań za dobre operacje i opiekę, z opisem przypadków - a to już są konkretne fakty.

• Strona:
  • 1
  • 2
Time to create page: 0.365 seconds
(c) 2010-2015 DrKregoslup.pl

Logowanie lub Rejestracja

Zaloguj się (Please log in)

fb iconLog in with Facebook

Rejestracja Użytkownika
albo Anuluj

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Aby dowiedzieć się więcej poznaj naszą politykę prywatności Polityka Prywatności.

Akceptuję stosowanie cookies na tej stronie