obol-reklama forum
A+ A A-
Witamy, Gościu
Użytkownik Hasło Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Dyski - jakie badanie?

Dyski - jakie badanie? 4 lata 2 miesiąc temu #466

• skydiver
  • ( Użytkownik )
  • skydiver Avatar
  • Początkujący
  • Oklaski: 0
Witam wszystkich,czy moze ktos mi podpowiedziec jakie badanie musze wykonac zeby zobaczyc czy dyski pomiedzy kregami sa zdrowe,cale?
Zaloguj się, aby pisać na forum!

Odp: dyski 4 lata 2 miesiąc temu #467

• użytkownik421
  • ( Admin )
  • użytkownik421 Avatar
  • Admin
  • Podziękowania od osób: 548
  • Oklaski: 17
Tutaj jest napisane:

drkregoslup.pl/podstawy/ddd-prawd-falsz

Pytasz z powodu jakichś dolegliwości/urazu?

Pozdrawiam
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa przy przenoszeniu magazynu w firmie, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1
Za tę wiadomość podziękował(a): skydiver

Odp: dyski 4 lata 2 miesiąc temu #468

• skydiver
  • ( Użytkownik )
  • skydiver Avatar
  • Początkujący
Tak

Odp: dyski 4 lata 2 miesiąc temu #469

• skydiver
  • ( Użytkownik )
  • skydiver Avatar
  • Początkujący
Witaj.przeczytalem tego linka co mi podeslales [zmiany zwyrodnieniowe krążka międzykręgowego wykazane w badaniu obrazowym takim jak badanie rezonansu magnetycznego (MRI) nie są równoznaczne z rozpoznaniem choroby.]wiec czy jest jeszcze jakas inna metoda pozwalajaca okreslic konkretnie czy ma sie uszkodzony dysk?,pozdro

Odp: dyski 4 lata 2 miesiąc temu #470

• użytkownik421
  • ( Admin )
  • użytkownik421 Avatar
  • Admin
  • Podziękowania od osób: 548
  • Oklaski: 17
rezonans jak najbardziej potwierdza, że dysk jest uszkodzony. dodatkowo powinno być przez lekarza częściowo przeprowadzone badanie takie jak na filmach na stronie:
drkregoslup.pl/forum/14-Inne/311--Filmy-...tia-badanie-operacja
,chociaż przyznam że nie wiem czy w przypadku odcinka piersiowego jakieś badania ruchomości dużo wnoszą (piersiowy odcinek kręgosłupa wraz z otaczającymi go mięśniami pełni bardziej rolę utrzymania w pionie niż ruchową jak lędźwiowy i szyjny)

w zdaniu, które zacytowałeś, chodzi o co innego.

kręgosłup jako konstrukcja nośna składa się z 3 elementów:
- statycznych = kręgi
- amortyzujących = dyski
- równoważących = mięśnie

dodatkowo idą przez niego nerwy.

w zdrowym kręgosłupie siły tych 3 elementów się równoważą, a nerwy nie są uciskane. w zdaniu, które zacytowałeś chodzi o to, że nawet jeśli rezonans pokaże, że dysk jest ciemniejszy, czyli mniej uwodniony, to nie zawsze oznacza to, że jest on na tyle uszkodzony, że mięśnie nie są w stanie zrównoważyć obciążenia, nie powodując większego dyskomfortu. dlatego część pacjentów może mieć nie idealne wyniki z badania rezonansem, a mimo to czuć się dobrze. albo czuć się na tyle dobrze, że do zbalansowania całości pomoże samo gimnastykowanie mięśni, bez operacyjnego montowania dodatkowego instrumentarium.

natomiast jeśli zmiany są ewidentne (np.ucisk na nerwy), a pacjent odczuwa dolegliwości, to badanie rezonansem to wykaże.

badanie rezonansami dostępnymi w tej chwili w Polsce niestety jest badaniem statycznym w pozycji leżącej, co powoduje że sporo dolegliwości może być nieprawidłowo ocenionych, ale doświadczony lekarz znacząco zwiększa szanse na trafną diagnozę.

to taka moja laicka (pacjenta) opinia.

PS. Skąd masz podejrzenie uszkodzenia akurat dysku w odcinku piersiowym ?

Pozdrawiam
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa przy przenoszeniu magazynu w firmie, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1
Ostatnio zmieniany: 4 lata 2 miesiąc temu przez użytkownik421.

Odp: dyski 4 lata 2 miesiąc temu #475

• skydiver
  • ( Użytkownik )
  • skydiver Avatar
  • Początkujący
Hej.Wiec pytam dlatego ze jakis czas temu zlamalem kregoslup na odcinku TH11 i najgorsze jest to ze zostalo zrobione mi usztywnienie operacyjne na odcinku TH10 DO TH12 , na pytanie czy dyski sa cale lekarz powiedzial ze nie wie.Pozdro
  • Strona:
  • 1
  • 2
Time to create page: 0.386 seconds
(c) 2010-2015 DrKregoslup.pl

Logowanie lub Rejestracja

Zaloguj się (Please log in)

fb iconLog in with Facebook

Rejestracja Użytkownika
albo Anuluj

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Aby dowiedzieć się więcej poznaj naszą politykę prywatności Polityka Prywatności.

Akceptuję stosowanie cookies na tej stronie