obol-reklama forum
A+ A A-
Witamy, Gościu
Użytkownik Hasło Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Bóle nadgarstków.

Bóle nadgarstków. 3 lata 5 miesiąc temu #2277

• Maciek1
  • ( Użytkownik )
  • Maciek1 Avatar
  • Początkujący
  • Oklaski: 0
Od około trzech lat drętwieją mi ręce. Ręce drętwieją w dzień w pozycji siedzącej. W nocy drętwieją powodując przebudzenie. Zaznaczam, że nocne drętwienia nie są sporadyczne. Ręce drętwieją w każdą noc. Rozruszanie i rozmasowanie ich pozwala mi spać dalej. Pojawiły się u mnie krótkotrwałe bardzo gwałtowne bóle nadgarstków. Przemijające bóle ręki lewej, lewej dłoni i palców. Ból przypomina ból po poparzeniu. Po wysiłku mam problem z zaciskaniem ręki lewej i pojawia się jej drżenie. Dopadają mnie dziwne bóle lewej strony głowy. Lewej części górnej szczęki, lewej części nosa. Zaburzenia słuchu w lewym uchu i gwałtowne zawroty głowy. Badanie okulistyczne, laryngologiczne, tomografia komputerowa głowy nie wykazały żadnych zmian chorobowych. Czy wymienione dolegliwości bólowe mogą pochodzić od kręgosłupa szyjnego? Zdjęcie rtg zlecone przez lekarza rodzinnego nic nie wykazało. Czy warto jednak skonsultować je z ortopedą. Czy bardzo, bardzo gwałtowne, krótkotrwałe bóle nadgarstków powodujące upuszczenia przedmiotów mogą mieć coś wspólnego z kręgosłupem szyjnym?
Zaloguj się, aby pisać na forum!

Odp: Bóle nadgarstków. 3 lata 5 miesiąc temu #2279

• morphi2
  • ( Użytkownik )
  • morphi2 Avatar
  • Stały bywalec
  • Podziękowania od osób: 21
  • Oklaski: 18
Maciek1 napisał:
Pojawiły się u mnie krótkotrwałe bardzo gwałtowne bóle nadgarstków. Przemijające bóle ręki lewej, lewej dłoni i palców. Ból przypomina ból po poparzeniu. Po wysiłku mam problem z zaciskaniem ręki lewej i pojawia się jej drżenie. Dopadają mnie dziwne bóle lewej strony głowy. Lewej części górnej szczęki, lewej części nosa. Zaburzenia słuchu w lewym uchu i gwałtowne zawroty głowy. Badanie okulistyczne, laryngologiczne, tomografia komputerowa głowy nie wykazały żadnych zmian chorobowych. Czy wymienione dolegliwości bólowe mogą pochodzić od kręgosłupa szyjnego? Zdjęcie rtg zlecone przez lekarza rodzinnego nic nie wykazało. Czy warto jednak skonsultować je z ortopedą. Czy bardzo, bardzo gwałtowne, krótkotrwałe bóle nadgarstków powodujące upuszczenia przedmiotów mogą mieć coś wspólnego z kręgosłupem szyjnym?

Uważam, że opisane przez Ciebie dolegliwości powinien zdiagnozować w pierwszej kolejności lekarz neurolog (specjalista zajmujący się diagnozowaniem i leczeniem chorób ośrodkowego układu nerwowego) i to on powinien zlecić Tobie dalszą diagnostykę (np. RM odcinka szyjnego, EMG).
Ostatnio zmieniany: 3 lata 5 miesiąc temu przez morphi2. Powód: korekta

Odp: Bóle nadgarstków. 3 lata 5 miesiąc temu #2280

• użytkownik421
  • ( Admin )
  • użytkownik421 Avatar
  • Admin
  • Podziękowania od osób: 548
  • Oklaski: 17
Cześć

To są bóle CAŁYCH RĄK, czy jesteś w stanie wyodrębnić obszary, które bolą ? Np. palce lewej ręki - bolą wszystkie, czy któreś konkretne? Podobnie problem z zaciskaniem - dotyczy wszystkich palców, czy którychś konkretnych ?
Jaki obszar ciała obejmowało badanie TK ?
Czy bardzo, bardzo gwałtowne, krótkotrwałe bóle nadgarstków powodujące upuszczenia przedmiotów mogą mieć coś wspólnego z kręgosłupem szyjnym?

W mocnej teorii - tak.

Oprócz neurologa wspomnianego przez morphi, czasem przy takich schorzeniach dobry reumatolog też potrafi doradzić, tzn. przeprowadzić diagnostykę różnicową i pomóc ustalić przyczyny. Reumatolodzy chyba najczęściej stosują diagnostykę różnicową, a przynajmniej ci, których znam, i dość trafnie określają inne przyczyny bólu (żeby nie leczyć na reumatyzm kogoś, kto go nie ma).
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa przy przenoszeniu magazynu w firmie, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1
Ostatnio zmieniany: 3 lata 5 miesiąc temu przez użytkownik421.
  • Strona:
  • 1
Time to create page: 0.349 seconds
(c) 2010-2015 DrKregoslup.pl

Logowanie lub Rejestracja

Zaloguj się (Please log in)

fb iconLog in with Facebook

Rejestracja Użytkownika
albo Anuluj

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Aby dowiedzieć się więcej poznaj naszą politykę prywatności Polityka Prywatności.

Akceptuję stosowanie cookies na tej stronie