Algonix-prawda czy fałsz?
Strona główna › Fora › Metody leczenia › Inne metody leczenia › Algonix-prawda czy fałsz?
- Ten temat ma 13 odpowiedzi, 4 odpowiedzi, a ostatnio został zaktualizowany 11 years, 2 months temu przez
uzytkownik42.
-
AutorWpisy
-
23 lipca 2011 o 12:20 #47329
W ostatnim czasie wiele słychać na temat metody Algonix, która podobno znajduje zastosowanie w leczeniu bólu, a w większości przypadków dotyczy pacjentów uskarżających się na dolegliwości ze strony nerwu kulszowego. Tak naprawdę nie podaje się wyników badań dotyczących skuteczności i zasad oddziaływania terapeutycznego, jak również istnieje duży odsetek “terapeutów” nie mających jakiegokolwiek wykształcenia o profilu medycznym, a po prostu zakupili urządzenie i zajmują się leczeniem bólu niejednokrotnie odradzając pacjentom tradycyjne metody leczenia zespołów bólowych dotyczących nerwu kulszowego. Sprawa podlega dyskusji. Jeżeli jest ktoś kto posługuje się w codziennej praktyce tą metodą proszę o podzielenie się i wyjaśnieniem działania metody jak i jej skuteczności. Zwrócenie uwagi na wątek nie ma charakteru podważania skuteczności metody Algonix, tylko zaproszeniem do dyskusji.
23 lipca 2011 o 15:23 #49698Podłączę się do pytania.
Cyt. z opisu urządzenia:
“Algonix jest pozbawiony przeciwwskazań i skutków ubocznych”
– czyli że w przeciwieństwie do typowej elektrostymulacji można stosować go przy implantach metalowych?
“Jak to działa?
Zabieg jest całkowicie bezbolesny, bardzo szybki i łatwy. Średni czas trwania jednego zabiegu to około 10 min. I czas ten zmniejsza się wraz z cyklem aplikacji, ponieważ korzyści są kumulatywne. Zazwyczaj pacjent odczuwa zmniejszenie bólu od pierwszej sesji, i poprzez cykl 4 / 5 sesji prawie zawsze całkowite ustąpienie bólu.”Wygląda to na połączenie EMG z urządzeniem do elektrostymulacji + “sztuczna inteligencja” (czyli jakiś zabytkowy mikroprocesor z końca lat 80-tych regulujący prąd).
23 lipca 2011 o 21:49 #49701Wskazania: bóle kręgosłupa, stawów, mięśni, głowy- migreny, itp., przykurcze mięśniowe, urazy sportowe- skręcenia, zwichnięcia, obrzęki pourazowe, stany zapalne, rwa kulszowa, zanik mięśni, zmiany pooperacyjne- blizny, rehabilitacja pourazowa (zabiegi przed i pooperacyjne pozwalają na ponad dwukrotnie szybsze wyzdrowienie pacjenta, w porównaniu z naturalnymi zdolnościami organizmu). ( http://www.profimedic.pl/usluga.php?id=49 )
Niestety nie działa na łuszczycę i bałałajkę. Tak serio TENS nie ma potwierdzonej klinicznie skuteczności w nieswoistym bólu kręgosłupa. http://www.backpaineurope.org
- dr hab. Grzegorz Miękisiak, prof. nadzw.
specjalista neurochirurg
Specjalistyczny Szpital im. T. Marciniaka we Wrocławiu
Umów wizytę we Wrocławiu
Za tą wiadomość podziękował(a): uzytkownik42124 lipca 2011 o 08:05 #49702Co to jest nieswoisty ból kręgosłupa, w skrócie ?
24 lipca 2011 o 08:37 #49705Ang. “non-specific low back pain”, ból nie jest spowodowany poważnym schorzeniem – guz, infekcja, złamanie kręgu ponadto nie występują objawy korzeniowe – rwa kulszowa, udowa itp. W celu szybkiej identyfikacji potencjalnie groźnych schorzeń wprowadzono m.in. pojęcie “red flags” https://drkregoslup.pl/bdok-inne/objawy-alarmowe
- dr hab. Grzegorz Miękisiak, prof. nadzw.
specjalista neurochirurg
Specjalistyczny Szpital im. T. Marciniaka we Wrocławiu
Umów wizytę we Wrocławiu
24 lipca 2011 o 09:09 #49707Tak, posługujemy się wyjaśnieniami ogólnie dostępnymi na stronie dystrubutora jak również ośrodka oferującego usługę. Interesują mnie kliniczne wyniki. “jak również istnieje duży odsetek “terapeutów” nie mających jakiegokolwiek wykształcenia o profilu medycznym, a po prostu zakupili urządzenie i zajmują się leczeniem bólu niejednokrotnie odradzając pacjentom tradycyjne metody leczenia zespołów bólowych dotyczących nerwu kulszowego”. Kontakt kilkoma pacjentami, którzy bezwzględnie zawierzyli takiemu “terapeucie” co okazało się nie do końca dla nich dobre. Być może problem leży w nieuregulowanym środowisku medycznym i pseudomedycznym na rynku rehabilitacji, brak możliwości weryfikacji wykształcenia poprzez nieistniejące przepisy skutkuje tego typu praktykom i tak naprawdę każdy kto chce otwiera gabinet i zajmuje się leczeniem. W takich przypadkach, nie można nawet zapytać o etykę. Ale pytanie zostaje otwarte, jeżeli jest ktoś kto na co dzień praktykuje metodą prosimy o podzielenie się obserwacjami.
24 lipca 2011 o 09:36 #49708Ja tylko od strony informatycznej mogę powiedzieć, że z dostępnych materiałów faktycznie wynika, iż jest to m.in. aplikacja na PC, która ładnie wyświetla mięśnie w danym rejonie – co faktycznie może ułatwiać obsługę osobie nie mającej pojęcia o anatomii. Dodatkowa przewaga w stosunku do innych prądów to to, że elektrody przykładane są w 2 punktach i zmiennie przesuwane (są trzymane w rękach przez “terapeutę” i przesuwane, a nie przyklejane na sztywno). Jest to na pewno dokładniejsza stymulacja niż przyklejonymi na sztywno elektrodami. Dodatkowo, jeśli to ma EMG (co mają też inne tego typu aparaty dostępne na rynku), to natężenie może być automatycznie regulowane do minimalnego wymaganego dla stymulacji – tak zresztą napisane jest w instrukcji.
No ale jakby na tym kończą się zalety – rewelacji jakby nie ma się w którym miejscu dopatrzeć. Większa dokładność i łatwość obsługi w stosunku do zwykłego aparatu. Mnie by tym na pewno nie wyleczyli 😉 Jakkolwiek prądy faktycznie w najgorszym okresie (oczekiwania na operację) były jedynym zabiegiem, który przynosił krótkotrwałą ulgę (do 12 godzin), przez co brałem trochę mniej środków przeciwbólowych i mięśnie się trochę rozluźniały. Tyle, że im większe było natężenie prądu i większa zmienność, i większe rozruszanie mięśni, dłuższy czas zabiegu, tym lepsze efekty. Więc jeśli to urządzenie minimalizuje natężenie stymulacji to by mi średnio pomogło. Mogę uwierzyć, że trochę pomaga pacjentom, którzy mają jakieś tam lekkie uszkodzenie kręgosłupa i lekkie bóle raz na miesiąc czy dwa.
Taka uwaga: jeśli za “leczenie” kręgosłupów biorą się już osoby jedynie po kursie producenta, to chyba powinny mieć przynajmniej obowiązkowo wykupione ubezpieczenie OC .. 🙂 Bo to, że ból się chwilowo zmniejsza po zabiegu, nie przeszkadza np. równoczesnemu pogłębianiu się deficytu neurologicznego, czego osoba wykonująca zabieg bez wiedzy medycznej nie będzie w stanie zweryfikować. Jeśli dodatkowo odradzi pacjentowi inne metody leczenia, to może mieć problem.
No chyba żeby takie zabiegi traktować jak każde inne relaksacyjne, a nie jak lecznicze.16 listopada 2011 o 10:33 #50114Witamy,
Jako jedyny autoryzowany dystrybutor urządzenia Algonix, chcielibyśmy zwrócić uwagę, że wszystkie przeprowadzone przez nas szkolenia dotyczą profesjonalistów fizjoterapeutów oraz rehabilitantów. Być może przed przejęciem przez nas dystrybucji takie szkolenia były wykonywane “pokątnie”, jednak aktualnie nie może dojść do sytuacji, że wydajemy certyfikaty ukończenia szkolenia osobom nie posiadającym uprawnień do leczenia. Jeżeli ktokolwiek jest zainteresowany zabiegami na urządzeniu Algonix sugerujemy kontakt z naszą firmą, gdzie uzyskają Państwo listę gabinetów referencyjnych oferujących profesjonalne zabiegi.
Jeśli chodzi o badania dotyczące Algonixa prosimy o kontakt.
Pozdrawiamy serdecznie,
Zespół Biosana Sp. o.o.
http://www.biosana.com.pl
biosana@biosana.com.pl
22 424 28 4916 listopada 2011 o 11:56 #50115Z pewnością problem leży również po stronie samych pacjentów, którzy korzystają z usług takich pseudo terapeutów wierząc w cuda, nie akceptując doniesień nauki nt. schorzenia jakie prezentują.
Na Państwa stronie nie widnieje lista ośrodków czy też terapeutów posługującymi się metodą Algonix.16 listopada 2011 o 12:08 #50116Listę można otrzymać indywidualnie. Prosimy o kontakt po adres mailowy: biosana@biosana.com.pl
Pozdrawiamy
Biosana Sp. z o.o.16 listopada 2011 o 14:03 #50117Ja bym chciał zapytać czy to urządzenie coś leczy ?
16 listopada 2011 o 14:09 #50118Zakres działania urządzenia Algonix obejmuje między innymi:
– leczenie mięśni gładkich naczyń tętniczych i żylnych
– wzmacnianie włókien elastycznych
– hamowanie procesów degeneracyjnych
– redukcja blizn i odbarwień
– hamowanie procesów zapalnych
– odbudowywanie zdolności polaryzacyjnych komórek nerwowych
– leczenie specjalistyczne bólu głowy pochodzenia zatokowego
– leczenie specjalistyczne krwiaków i obrzęków limfatycznych po interwencji chirurgicznej
– leczenie specjalistyczne zmian chorobowych w obrębie stawów obwodowych i kręgosłupa
– leczenie specjalistyczne bólów stawowych w artretyzmie
– leczenie specjalistyczne mięśni okołostawowych, stawów, schorzenia reumatoidalne
– leczenie specjalistyczne kolana stopień I (lekkie przypadki)
– leczenie specjalistyczne kolana stopień II (średni poziom bólu, występują skurcze)
– leczenie specjalistyczne kolana stopień III (ciężkie przypadki, obrzęki, silny ból)
– leczenie specjalistyczne zmian o charakterze mięśniowo-kostnym
– leczenie ogólne
– poprawa krążenia
– łagodzenie objawów padaczki oraz objawów depresyjnych
– zabiegi na złagodzenie objawów stwardnienia rozsianego
– leczenie stanów zapalnych układu moczowego, gruczołu krokowego i nerekDodam, iż urządzenie to od lat pracuje w gabinetach rehabilitacyjnych na całym świecie. Urządzenie bardzo często wykorzystywane jest do rehabilitacji sportowców, ze względu na potrzebę jak najszybszego powrotu do formy. Na liście referencyjnej znajdują się tak uznane gwiazdy sportu polskiego, jak Agnieszka Radwańska, a także piłkarze Radosław Majewski czy Marek Zieńczuk. Jeśli chodzi o kluby sportowe, wykorzystujące urządzenie Algonix to wymienię Polonię Warszawa, Ruch Chorzów, Odra Opole, Muszynianka Krynica, Groclin.
16 listopada 2011 o 14:12 #50119Urządzenie Algonix można stosować przy implantach metalowych.
Przeciwskazania: ciąża, rozrusznik serca, nowotwory.
quote użytkownik” post=606:Podłączę się do pytania.Cyt. z opisu urządzenia:
“Algonix jest pozbawiony przeciwwskazań i skutków ubocznych”
– czyli że w przeciwieństwie do typowej elektrostymulacji można stosować go przy implantach metalowych?
16 listopada 2011 o 14:20 #50120Acha, czyli w przypadku schorzeń bardziej związanych ze swoistym bólem kręgosłupa, np:
– przepukliny krążka międzykręgowego
– kręgozmyk
– jamistość rdzenia
– niestabilność stawów widoczna na zdjęciach czynnościowych
– skoliozato to urządzenie kompletnie nie leczy przyczyn bólu, poza łagodzeniem objawów ?
Drugie pytanie – W którym roku to urządzenie, program i elektrody zostały wymyślone ? Pytam, ponieważ nie mogę wyjść z podziwu dlaczego w środku jest komputer z systemem operacyjnym z 2000 roku, czyli sprzed 11 lat, i stacją dyskietek.
Trzecie pytanie: czy jeśli to urządzenie jest tak ogromnie skuteczne, to znaczy, że ośrodki rehabilitacyjne, zatrudniające profesjonalnych rehabilitantów, stosujące Algonix, gwarantują pacjentom zwrot kosztów w przypadku braku poprawy stanu zdrowia?
EDIT: Strona producenta:
http://www.medilab.biz/2263/home.htmlZ opisu wynika, że urządzenie jest pomocne przy terapii bólu i rehabilitacji, z naciskiem na terapię bólu.
Cytat: “algonix by medilab: Medical device for pain management”. - dr hab. Grzegorz Miękisiak, prof. nadzw.
-
AutorWpisy
- Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.