Amfoterycyna B grzybica kandida histoplazmoza
Strona główna › Fora › Metody leczenia › Inne metody leczenia › Amfoterycyna B grzybica kandida histoplazmoza
- Ten temat ma 15 odpowiedzi, 4 odpowiedzi, a ostatnio został zaktualizowany 11 years, 3 months temu przez
uzytkownik42.
-
AutorWpisy
-
16 lipca 2011 o 10:18 #47316
Amfoterycyna B grzybica kandida histoplazmoza kryptokokoza
Butelka 40ml zawierająca 10 g amfoterycyny.
Cena 80zł.
Ważna 9.2019.
Producent Haupt Pharma Wolfratshousen GMBH, Niemcy.Przesyłka pobraniowa 20zl.
Wskazania
Leczenie ciężkich, uogólnionych i/lub głębokich zakażeń grzybiczych (np. w rozsianej kandydozie i aspergilozie). Leczenie ciężkiej inwazyjnej kandydozy. Leczenie empiryczne pacjentów z gorączką i neutropenią oraz z podejrzeniem zakażeń grzybiczych.Na grzybice mam również:
Itrakonazol Orungal 100mg, 3.5zl tabletka, listki po 10 tabletek
Doksycyklina 100mg po 2zl tabletka, listki po 10
Gryzeofulwina 500mg 3zl tabletka, listki po 10
Nystatyna 500 000 jednostek 2zl tabletka, listki po 8 tabletek
Ketokonazol 200mg 2zl, listki po 10
Leki są kupione w oryginalnym zapieczętowanym opakowaniu, w miarę możliwości bezpośrednio od producenta w ilościach i cenach hurtowych – co przekłada się na niską cenę moich leków. Przy mniejszej ilości odliczam do torebek strunowych. Przy zakupie połowy opakowania wysyłam w oryginalnym pudełku i dołączam naklejkę.
Jestem w stanie pobić każdą opublikowaną cenę, do tego gwarantuję pewność dotarcia leku z Tajlandii – jeśli opóźnia się przesyłka, to wysyłam zastępczą z Polski.
Mogę szukać dowolnych innych leków, mniej popularnych – jakkolwiek, będą one droższe, ze względu na trudniejszy dostęp i cena detaliczna, a nie hurtowa.
Jan Krongboon
massagewarsaw gmail com
http://www.facebook.com/kurs.tajski- kurs masaz tajski http://massagethai.info
4 sierpnia 2011 o 20:49 #49745No, zapraszają i tutaj na badania. 35zł.
Nie wybierałem się, ale po przeczytaniu tego artykułu chyba pójdę.4 sierpnia 2011 o 20:53 #49746a ja znam takich, co nabijaja w butelke za 18zl (czyli taniej niz w ostrolece w czerwcu).
Czy zechce byc tanio nabity? Nie bardzo, wole sie napic, przynajmniej usmierzy bol
- kurs masaz tajski http://massagethai.info
4 sierpnia 2011 o 21:00 #49747Ale ja chcę dostać na piśmie te zalecenia od nich 🙂
No i dawno cyrku w pobliżu nie było, z 15 lat, a w kinach nic ciekawego.Przy okazji – wesołe te artykuły, mogły by się dalej pojawiać tutaj jako wstęp i odnośniki, bez kopiowania całości. Albo w ogóle jako “przegląd prasy” – ciekawe by to było. W osobnym dziale nawet na przykład, gdyby administrator taki stworzył.
5 sierpnia 2011 o 08:50 #49750Myślę, że chodzi tutaj o topograficzne badanie powierzchni ciała (Fotogrametria). Niestety nie każdy specjalista wie o co chodzi i nie każdy potrafi odczytać wynik badania. Tych, którzy nie są zorientowani w temacie odsyłam do fachowych publikacji na temat w najprostszym dostępie można poczytać w podręczniku Kasperczyka (wady postawy ciała). Tego typu badania prowadzą ośrodki w Zgorzelcu, Poznaniu, Katowicach na podstawie których powstają ciekawe publikacje, prace mgr i dr.
21 sierpnia 2011 o 02:41 #49790Przyznaję, że “przegapiłem” termin kiedy owi specjaliści byli u nas z występami gościnnymi – miałem co innego ważniejszego do roboty w ten dzień kiedy przeprowadzane były te “badania”. Więc kwestię rzetelności/sensowności pozostawiam otwartą, tym bardziej po poście Alusi, która napisała że jest w tym jakiś sens.
21 sierpnia 2011 o 06:41 #49792W żadnym podręczniku pisanym według zasad EBM (ewidenced based medicine) nie ma słowa o fotagrametrii. Swego czasu identyfikowano zastraszające ilości skoliozy wśród dzieci powodując lęk rodziców i skazując dzieci na bezsensowne zajęcia korekcyjne. Na szczęście ten obłęd minął a maszyna do topografii kręgosłupa pozostaje ciekawym eksponatem do muzeum medycyny. Tak na marginesie pojawienie się bad. MRI niewiele zmieniło, nadal standardem w ocenie skoliozy są duże zdjęćia RTG całego kręgosłupa.
- dr hab. Grzegorz Miękisiak, prof. nadzw.
specjalista neurochirurg
Specjalistyczny Szpital im. T. Marciniaka we Wrocławiu
Umów wizytę we Wrocławiu
21 sierpnia 2011 o 09:04 #49797Niestety autor artykułu nie przybliżył o jakie badania dokładnie chodzi i dyskusja prowadzona jest w domniemaniu. Jeżeli chodzi o skoliozy to oczywiście priorytetem jest RTG całego kręgosłupa wraz z talerzami biodrowymi. Zgodzę się, że jeżeli diagnosta opierał się na wyniku tylko fotogrametrii kierując dzieci na ćwiczenia to mogło to skutkować niezadowalającymi efektami, a nawet odwrotnymi do założeń. Jeżeli fotogrametrię jednak potraktujemy jako dodatkowy element zawarty w całokształcie diagnostyki, planowaniu i obserwacji terapii to może okaże się, że jednak wniesie do naszych obserwacji coś pożytecznego. Zachęcam do zapoznania się z urządzeniem Formetric, które podczas 1 sesji wykonuje ok 6-8 klatek (wychwytując zachwiania i napięcia)-czego nie miały aparaty starego typu.
http://www.biometrixmedica.com/index.html
http://rothbartsfoot.es/Formetric_Animation.htmlTemat jest ciekawy.
21 sierpnia 2011 o 21:01 #49799Można poprosić o jakiś dokładniejszy skrótowy opis, co jest widoczne na tej stronie?
http://rothbartsfoot.es/Formetric_Animation.html
Pozdrawiam22 sierpnia 2011 o 17:31 #49808Cytowanie stron komercyjnych w celu uzasadnienia tezy, to trochę jak podawanie linku do strony konkretnego producenta samochodu w celu wykazania, że jest on najbezpieczniejszy w swojej klasie.
Opisywana metoda nie mieści się w EBM (Evidence Based Medicine), nie może być traktowana serio. Kropka.- dr hab. Grzegorz Miękisiak, prof. nadzw.
specjalista neurochirurg
Specjalistyczny Szpital im. T. Marciniaka we Wrocławiu
Umów wizytę we Wrocławiu
25 sierpnia 2011 o 20:14 #49824To może można chociaż poprosić o odpowiednik opisu tego odkrycia:
http://rothbartsfoot.es/RFS.html
w wersji polskiej ? Jestem żywo zainteresowany.
26 sierpnia 2011 o 16:49 #49825Profesor Rothbart posiada następujące kwalifikacje:
Bachelors of Science (BSc – Major in Chemistry and Biology)
Doctor of Podiatric Medicine (DPM)
Doctor of Natural Medicine (DNM)NIE jest lekarzem (MD), jest tzw. podiatrą czyli “pedicurzystą z tytułem” http://pl.wikipedia.org/wiki/Podologia Posiada swój blog i swoje przemyślenia – USA to wolny kraj i każdy może mieć przemyślenia. W cytowanym artykule jednym ze źródeł (References) jest jego własny blog. Nie mieści się to w żaden sposób w ramach dowodu klinicznego, zatem nie można się do treści ustosunkować w sposób merytoryczny.
- dr hab. Grzegorz Miękisiak, prof. nadzw.
specjalista neurochirurg
Specjalistyczny Szpital im. T. Marciniaka we Wrocławiu
Umów wizytę we Wrocławiu
26 sierpnia 2011 o 19:23 #49826quote administrator” post=762:nie można się do treści ustosunkować w sposób merytoryczny.Szkoda 🙁 Myślałem że to medyczne.
quote administrator” post=762:USA to wolny kraj i każdy może mieć przemyślenia.Ale on urzęduje w Hiszpani i we Włoszech :dry: :huh:
Anyway.
Dużo różnych rozrzuconych przemyśleń ma na stronie, wygląda to chaotycznie ale myślę że część z nich dało by się usystematyzować i potwierdzić w powiązaniu z badaniami całości postury urządzeniem typu EOS (http://www.youtube.com/watch?v=0lxijQyKLQc) + analiza pracy mięśni + analiza nacisku przez stopy na podłoże.
Jak sam pisze w swojej historii, uczył się obserwując pacjentów ojca, więc bystry dość jest i ma pamięć/kojarzy fakty.Akurat mnie to zainteresowało, bo mi te zdjęcia pasują – jak stoję czasem luźno to jedną nogą nie do końca dotykam ziemi i się przy okazji największy palec podnosi do góry a mięśnie pleców się spinają + bolą ramiona, szyja, kolano. Żadne badanie nie wykazało różnicy w długości kończyn ani kształcie miednicy, a muszę mieć podkładkę pod jedną nogą do chodzenia, inaczej wszystko mnie boli. Stąd zainteresowanie treścią podanej strony. Mogę potwierdzić, że od nieprawidłowo zbalansowanego ciężaru ciała na stopy potrafi boleć wszystko. Ale w sumie jestem pewny że skany całości szkieletu w dwóch pozycjach EOS’em (z wkładką i bez) by temat wyjaśniły i wskazały przyczynę/przyczyny bez żadnych dodatkowych czarów. A tak to mam zagadkę.
29 września 2011 o 17:20 #49936quote alus” post=729:Niestety autor artykułu nie przybliżył o jakie badania dokładnie chodzi i dyskusja prowadzona jest w domniemaniu.Znalazłem polskojęzyczną stronę o podobnym charakterze, na której jest dość bogaty opis.
http://www.cq.com.pl/n_pl_podstawy.html
Czy to nadal tylko mrzonki, czy pożyteczne rozwiązania diagnostyczne?
Dołączona jest również praca magisterska na ten temat:
http://www.cq.com.pl/publikacje/Zasadnosc_pozycji.pdfquote :Na szczęście ten obłęd minął a maszyna do topografii kręgosłupa pozostaje ciekawym eksponatem do muzeum medycyny.Dość nowoczesny eksponat jest na tej stronie, szczerze mówiąc. Jakkolwiek nadal nie wiem, czy jest on na coś potrzebny osobom zajmującym się leczeniem skoliozy (bo rozumiem, że to urządzenie służy głównie do diagnozowania skoliozy, przy prostym kręgosłupie i uszkodzonych dyskach niewiele wnosi), czy nie.
Pozdrawiam
29 września 2011 o 18:01 #49938Jest to urządzenie Polskiej produkcji wykorzystujące topografię do celu oceny postawy ciała. Zaawansowanie techniczne w znaczący sposób odbiega od urządzenia wymienionego na początku wątku. Zamysł taki sam, metodyka taka sama, cena 4 krotnie niższa i rodzima produkcja. W tym typie aparatu w przeciwieństwie do wspomnianego nie ma funkcji wyłapania mikrowychyleń i podczas 1 projekcji otrzymujemy 1 zdjęcie, a w aparacie powyżej 6. Wszystko ma swoich zwolenników i przeciwników, jak już wyżej wspomniano jest to ciekawy element wieloaspektowej diagnostyki.
29 października 2011 o 12:42 #50054Gdyby ktoś szukał, trafiłem na opis podobnych urządzeń i sposobu ich działania w książce:
“Biomechanika kliniczna”
Dr. hab. n. biol. Janusz Wiesław Błaszczyk
Wydawnictwa Lekarskie PZWL, 2004
Podręcznik dla studentów medycyny i fizjoterapiiRozdział 5 – Posturografia.
Pozdrawiam
-
AutorWpisy
- Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.